Головна » 2015 » Вересень » 23 » Слово керівника: надбання і перспективи лісгоспу
15:15
Слово керівника: надбання і перспективи лісгоспу

Шановні лісівники та учасники зборів!

Ліси – це національне багатство України, її гордість, це справді – легені планети. У день святкування дня працівника лісу маємо нагоду ще більше наголосити на вагомості зелених насаджень для суспільства, підтвердити заслуги лісівникам і висловити повагу до фахівців лісової справи, які свою працю і любов віддають лісу. Але це свято не лише лісівників, але і всіх жителів держави, бо не знайти людини, життя якої і праця якої б не були пов’язані з лісом. Примноження багатства лісів – справа честі не лише фахівців лісу, але й кожного жителя району. Адже висаджене хоча б одне деревце на рахунку людини вважається, то недаремно життя прожито. 

До плекання його величності лісу долучаються і фахівці лісової справи державного підприємства «Любомльський лісгосп», які усю свою професійність, життєвий та практичний досвіди, любов та енергію віддають задля добробуту і процвітання рідної землі та майбутніх поколінь.

Лісогосподарське підприємство живе та трудиться над своїми одвічними завданнями, які є життєво вагомими складовими для блага суспільства. Відтворення, розведення, облік, охорона та захист лісу, регулювання деревини з метою задоволення потреб у лісових ресурсах – такий безперервний рух держлісгоспу. Але, перебуваючи у державі і працюючи для своєї країни, доводиться проходити крізь певні періоди, важкі моменти чи етапи розвою, переживати разом із нею – такий устрій державної установи.

У цей непевний час конфліктів і підняття українського духу, нестабільності і віри у краще майбутнє ми працюємо, плануємо та маємо результати

  • Серед пріоритетних завдань лісгоспу як і від часів існування, так і сьогодні – створення нових лісових насаджень.

У цьому році на території Любомльського держлісгоспу висаджено  лісових культур на площі понад 51 гектар. Створено плантації новорічних ялинок на площі понад 8 гектарів. Проведено сприяння природного поновлення на площі близько 100 гектарів.

  • За молодими посадками, щоб забезпечити їх високоякісний ріст, ведеться догляд як вручну так і механізованим способом.

З початку року здійснено доглядів за культурами на площі 780 гектарів

  • Щороку обов’язковим завданням лісгоспу є заготівля лісового насіння із сосни, ялини, дуба, ясена, берези та деяких інших дерев.

На сьогодні заготівля насіння триває. Нині лісівники збирають із груші, яблуні, дуба. Заготовлено уже із липи, берези. До кінця року планується заготовити 1 тонну 725 кілограм насіння із різних порід дерев.

  • В кожному лісництві, залежно від потреб лісоматеріалу закладаються власні розсадники, лісництва, головних лісоутворюючих порід, а зокрема, сосни та дуба, для весняних посадок. Основний же посадматеріал береться із базових розсадників області.
  • Важливий момент – охорона лісових масивів.

Ліс, то не тільки друг людини, а і її другий дім. Тому прикро стає при кожній звістці про браконьєрське ставлення до лісу, про недбале розведення вогнищ, що спричинює пожежі, створення сміттєзвалищ. Це храм природи і ми всі покликані підтримувати чистоту, порядок, як це робить вся родина у власному домі, на своєму подвір’ї.

Працівники лісової охорони постійно стежать, виїжджаючи у щоденні рейси за лісопорушниками, незаконною самовільною вирубкою, браконьєрством, порушенням правил пожежної безпеки, створенням засміченості у лісах. На сьогодні виявлено 28 лісопорушень, на які складено протоколи та сплачено певну суму відшкодування збитків, нанесених лісовому господарству. Добровільно відшкодовано збитків на суму 23 тисячі гривень та сплачено штрафів – понад 2 тисячі гривень. Дві справи передано в правоохоронні органи.

  • Ще один із вагомих напрямків роботи лісового господарства – лісозаготівля.

Завдяки нашим працівникам, які сумлінно трудяться, у нас іде систематична заготівля деревини. Проводячи рубки головного користування у стиглих лісах, заготовлюємо у рік близько 40 тис. кбм. деревини, а рубки догляду – 12 тис. кбм. Маємо збут усяких порід дерев – дуба, вільхи, берези, найбільшим попитом користується сосна. Основні замовники – споживачі із країн Європи – в основному Польща, Румунія,  а також наші українські фірми. Вартість одного кубометра знеособленої деревини на сьогодні становить 698 гривень. З початку року реалізовано круглого лісу 11900 кубометрів.

  • Цього року ми відновили роботу цеху переробки на нижньому складі. Купили і встановили нову лінію.

Так заготовлено і відправлено у країни Європи – Італію, Голландію, Німеччину заготовок для євро піддонів 2400 кубометрів.

  • Використання деревини має велике економічне значення.

Унаслідок лісозаготівлі наше підприємство, яке живе за госпрозрахунком, може вчасно оплатити податки, а також – вчасно видати зарплати і премії працівникам, як за вислугу років, так і за виконання виробничих показників.

З початку року обов’язкові державні платежі склали  6 мільйонів 305,2 тисячі гривень.

В тому числі: збір за спецвикористання лісресурсів – 2 мільйона 745,6  тис. грн.

ЄСВ сплачено – 1 мільйон 976, 0 тис грн.

За 2015 рік період у лісгоспі суттєво збільшився колектив. Якщо на 1 січня цього року було 138 чоловік, то на 1 серпня стало – 189.

Поповнення – за рахунок відновлення та відкриття цеху переробки деревини, куди взяли на роботу 32 людини. Прийняли також робочих на нижній склад, лісорубів. Це важка чоловіча відповідальна праця, але люди, які хочуть працювати і заробляти – працюють. Зараз вивчаємо перспективи та можливості відкриття цеху переробки деревини у селі Мосир. Поблизу контори лісництва є необхідні приміщення, адже колись цех там діяв. Тому це непоганий варіант, щоб оживити віддалене село, створити робочі місця для тутешніх жителів.

Люди працюють і хочуть мати відповідне заохочення – гарну оплату праці. А у нинішніх умовах зростання цін вона, певно, що має бути належною. З початку року середня заробітна плата зросла до 4257 гривень.

 

Серед клопотів лісівників – підтримка у належному стані рекреаційних пунктів, їх оновлення, де населення має змогу гарно відпочити. Цього року повністю оновили великий рекреаційний пункт «Пролісок». Щоденна робота – це також і догляд за мінералізованими смугами, встановлення наглядної агітації, аншлагів.

У Любомльському лісництві є пасіки, від яких отримуємо корисний  лісовий мед, який викачали цьогоріч 800 кілограмів. Але і пасіки потребують належних турбот.

Співпрацюємо зі шкільними лісництвами, організовуємо заходи та залучаємо школярів до навчання лісівничої справи.

Не лишаємося осторонь і байдужими до складної ситуації у країні – воєнного конфлікту на Сході. Тому допомагаємо і коштами, і лісоматеріалом, відгукуємось на різного роду роботи для допомоги бійцям в АТО, як от – ремонт КАМАЗУ, машина слугує нашим воїнам. Не забуваємо сім’ю нашого загиблого працівника у зоні АТО – кранівника нижнього складу Анатолія Федчишина. З шаною і пам’яттю про нашого героя плануємо встановити меморіальну дошку на стінах контори. 

Життя плине, тому хочеться змін, оновлення, вони ж з часом і необхідні. Цього року навесні дещо оновили територію нижнього складу, зробили ремонт приміщення контори, де знаходяться Любомльське та Замлинське лісництва. Багато уваги приділено ремонту та будівництву лісових доріг, які мають і соціальне значення. Були такі місця, де суцільне болото, а це – Чорноплеське лісництво за селом Городно. Дорога веде у ліс, проте користуються нею місцеві жителі. Загалом силами лісівників сьогоріч покладено понад 5  кілометрів лісових доріг у селах Руда-Почапи, Машів.

Лісгосп допомагає місцевому населенню, храмам, дитячим садкам  та школам, одиноким людям, інвалідам, ветеранам у придбанні дров паливних, лісоматеріалу для будівництва, декоративного садивного матеріалу, озелененню територій різних соціальних закладів. Забезпечуємо дровами сім’ї мобілізованих у зону АТО.

Багато маємо планів, багато роботи і хочеться вірити, що усі вони реалізуються з Божою поміччю і з приходом миру у нашу країну.

Своїми надбаннями та результатами лісгосп завдячує працьовитим людям, невтомним лісолюбам, досвідченим професіоналам, які віддано трудяться у лісовій галузі. Серед таких – водії на вивозці: Андрій Денисюк, Анатолій Зінчук, Леонід Багнюк, трактористи: Микола Денисюк, Георгій Гусар, працівники нижнього складу: Микола Самолюк, Микола Федчишин, Євгеній Теслюк, майстри лісу лісництв: Головнянського – Олександр Мороз, Мосирського – Олександр Тютін, Замлинського – Володимир Савош, звальник лісу – Анатолій Макарук, Чорноплеського Михайло Тарасюк, Любомльського – Сергій Оксентюк. Помічники лісничих – Мосирського лісництва – Олександр Кушнерук, Чорноплеського л-ва – Олександр Курило, Замлинського – Олександр Куць.

Наших кращих працівників відзначено преміями подяками та грамотами Держлісагентства України, Волинського обласного управління.

За старанну результативну працю протягом року визначено і кращі лісництва, а також – сумлінних фахівців своєї справи Любомльського держлісгоспу.

Їх ми будемо сьогодні нагороджувати.

Наше професійне свято ніби підсумовує ще один пророблений рік та надихає на нові здобутки. Тому будемо старатися, працювати на благо рідного краю та Батьківщини. 

З нагоди дня працівника лісу хочу привітати усіх лісівників, колег, ветеранів лісової галузі з професійним святом. Ви віддано і в негоду, і долаючи інші труднощі служите рідному краю, Україні, зберігаючи його багатство, плекаючи красу, підтримуючи своєю працею такий неодмінний взаємозв’язок суспільства і лісу. Бажаю вам міцного здоров’я, піднесеного духу, бадьорої радості. Натхнення вам, нових здобутків та успіхів у роботі, миру, злагоди й любові у ваших сім’ях!  

 

Переглядів: 506 | Додав: luboml | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar