12:45 Лісниківські робочі будні | |
![]() Їдемо до лісосіки машиною-маніпулятором. Зима не на жарт розійшлася, надумала нарешті щедро снігом нагородити. Сипле він густо-лапато, наче хмара-подушка розірвалася на небі. А він кружляє, вертиться за вітром – то вправо, то вліво. Земля на очах, мов біла ковдра, стає. Вітають нас своїм припорошеним гіллям сосни на лісовому шляху. Маніпулятор-лісовоз – вантажівка велика, зачіпає їх – і вони бризкають на скло вікон розталими краплинами.
У такому автотранспорті почуваєш себе, як на троні: з висоти усе видно. Щоправда це тільки буває на мить, коли затаїшся. Лісовий шлях – далеко не асфальт рівненький. І раптом я-ак підстрибнеш, підкинешся на тому троні, руками хапаєшся, щоб втриматися. І вже позаду нас ковш – «залізна рука» для навантаження поскрипує, причіп несеться навздогін.
Так добиралися ми із водієм зі стажем ДП «Любомльський лісгосп» Володимиром Соболєвим до ділянки рубок головного користування, де починали з нового року виконувати план із вивезення деревини. Подібні «рейси-подорожі» щоднини він здійснює 17 років. Тож спокійнісінько, поважно і впевнено веде кермо, добре орієнтується у лісі, добре знає свою роботу. Приїхав – і швидко за управління маніпулятором – вправно навантажує, складає наготовлений лісоматеріал.
Зима і є порою для заготівлі лісу. Природа у стані спокою, у лісівників нема особливих клопотів із лісового господарства. Та й коли беруться морози, міцно сковують ґрунт, то легше із вивозкою, краще доїжджати до заболоченої місцевості, яких у нашому поліському районі багатенько.
![]() Сніжинки, ніби заграють, кружляють і опускаються на очі, щоки... А на ділянці – робота кипить. Лісівник – одна із тих професій, коли працюють у будь-яку погоду: негоду, спеку, коли сонце ще тільки з’являється на обрії і коли вже пішло спочивати. Ось лісозаготівельна бригада дружно обступила та за мить «поклала» струнку сосну, хлопці взялися розкряжовувати дерево. Тут же трактор трелювальний підчепив, суне колоду. Майстер лісу Головненського лісництва Сергій Хропот спритно заміряє діаметри та б’є бірку – обов’язковий елемент лісозаготівлі на кожну деревину. Їх номери вносяться у КПК і опісля готується та видруковується документ зі спеціального термопринтера.
![]() ![]() Тим часом Володимир Григорович навантажив деревину, документ отримав, вертаємося назад. Такі ось лісниківські робочі будні.
| |
|
Всього коментарів: 0 | |